Znížiť znečistenie autami do roku 2040 je prioritou Spojeného Kráľovstva

Vodiči budú mať úžitok, ak elektrické vozidlá prídu ovládnuť nový automobilový trh celé desaťročie skôr, budú tvrdiť.
 
Výbor pre klimatické zmeny sa domnieva, že náklady na elektromobily budú podobné nákladom na benzínové alebo naftové vozidlá do roku 2024-5.
 
Ale rýchlosť inštalácie nabíjacích bodov bude musieť radikálne zlepšiť, aby sa vyrovnala s prichádzajúcim dopytom.

audi
 
Aká je súčasná politika?
Súčasnou politikou vlády Spojeného kráľovstva je trvať na tom, že do roku 2040 by všetky nové autá a dodávky predávané v Spojenom kráľovstve mali byť nulové – to znamená elektrické alebo vodíkové.
 
Kritici však poukazujú na to, že po roku 2050 budú niektoré staršie benzínové a naftové vozidlá stále na cestách.
 
To je očakávaný dátum, do ktorého by vláda mala znížiť emisie uhlíka zo všetkých zdrojov na nulu.
 
Núdzový stav prírody je tiež našou núdzovou situáciou.
 
Ako rýchlo by britskí vodiči šli elektricky?
Výbor sa domnieva, že vodiči môžu zarobiť peniaze prechodom na vozidlá s nulovými emisiami, keď cena klesne.
 
Predpokladá veľké úspory paliva a tiež náklady na prevádzku a servis elektrického vozidla.
 
Výbor vyhlási, že rok 2030 by bol pre vládu realizovateľným dátumom, kedy by vláda mohla zakázať predaj nových automobilov na benzín a naftu.

čerpací stanice
 
Členovia si však musia byť istí, že ich odporúčania sú dosiahnuteľné a nie sú si istí, že na svete bude dostatok kobaltu, aby si potom vybudovali potrebné batérie.
 
Takže chápem, že odporúčajú, aby konečný dátum pre nové vozidlá na fosílne palivá bol najneskôr 2035.
 
Kedy bude existovať primeraná sieť nabíjania?
Je tu veľký otáznik, či budeme schopní spoľahlivo účtovať poplatky. Výbor opakovane varoval vládu, že inštalácia nabíjacích miest je príliš pomalá.
 
Poslanci tiež zvážili. Mary Creagh, predsedníčka výboru pre audit životného prostredia, mi povedala: „Ministri sú k ničomu.
 
"Zdá sa, že si myslia, že trh bude zázračný poskytovať nabíjaciu stanicu a vláda nemá žiadnu úlohu regulovať body nabíjania."
 
Z mojich osobných skúseností s požičiavaním si elektromobilu na dlhý víkend, bolo účtovanie poplatkov na diaľničných linkách v poriadku – ale v najhlbšom Dorsete som vyskúšal dve nabíjacie miesta, ktoré poskytli menšie firmy, ale obe mali problémy so softvérom, ktoré mi znemožnili moc.
 
Je možné do roku 2030 prejsť na elektrickú energiu?
Prezident AA Edmund King nehovorí. Povedal, že ak výrobcovia batérií nájdu dostatok zdrojov, elektromobily môžu na konci roku 2020 znížiť ceny benzínových áut na cenu.
 
Spoločnosť Bloomberg New Energy Finance však odhaduje, že elektrické vozidlá budú od roku 2024 konkurovať nákladom na benzín a naftu . Čína bude v čele, hovorí.
 
Škótska vláda má cieľ do roku 2032 – a poisťovacia skupina LV to podporuje. Uviedlo: "Spojené kráľovstvo má šťastnú pozíciu v tom, že výrobcovia motorov už majú porovnateľný dopyt s výrobnou linkou naskladanou elektrickými vozidlami a plug-in hybridnými modelmi, pretože v dôsledku zmien spotrebiteľov v čistejšom motore."

Ohodnoťte příspěvek