Má Bank of England ženský problém?

Deväťčlenný výbor vyzerá celkom podobne: osem bielych mužov a jedna žena. Napriek tomu nevyzerajú ako mnohí ľudia, ktorých životy majú tak veľký vplyv.
 
Ženy tvoria polovicu obyvateľstva Spojeného kráľovstva, ale len jeden deviaty výbor pre menovú politiku. Neexistuje ani jeden člen čiernej, ázijskej alebo menšinovej etnickej skupiny (BAME).

mince
 
V skutočnosti, súčasný guvernér Mark Carney je 120. v nepretržitej línii bielych mužov, ktorí vedú banku.
 
Je zrejmé, že banka má problém diverzity.
 
Minulý mesiac Výbor pre verejné účty (PAC) povedal, že banka bola nejakým spôsobom mimo svojich cieľov v oblasti diverzity na budúci rok "s malým množstvom dôkazov, že medzera sa dostatočne rýchlo uzatvára".
 
V januári však banka vymenovala dve ženy: bývalého šéfa Virgin Money Dame Jayne-Anne Gadhiu a predsedníčky bankových štandardov Dame Colette Bowe do Výboru pre finančnú politiku.
 
Operačný riaditeľ banky Joanna Place tiež povedal: „Z hľadiska rozmanitosti a inklúzie sme urobili oveľa viac než len rod a etnicitu.
 
"Máme množstvo personálnych sietí. Máme inkluzívne podujatia. Máme politiku blahobytu. Urobili sme prieskum kognitívnej rozmanitosti. Začali sme sa zaoberať sociálnou mobilitou," dodala.
 
Mnohí dúfajú, že hľadanie nového guvernéra, ktorý tento týždeň odštartoval, by mohlo znamenať začiatok novej éry s guvernérom po prvý raz v histórii.

hotovost
 
Rachel Reeves hovorí, že banka musí urobiť viac, aby vyškolila a podporila talentované ženy
Labouristka MP Rachel Reeves, ktorá predsedá výboru pre výber podnikov a ktorá bola ekonómkou v Bank of England predtým, ako sa stala politikom, teraz povedala, že je čas, aby banka konala: „Mali sme dve premiérky a ešte sme mali na starosti žiadne kancelárky ani banky.
 
"Smutnou pravdou je, že banka neurobila dosť na to, aby prijala, vyškolila a podporovala talentované ženy. Je potrebné urobiť viac, aby sa posunula generácia ekonómov žien, ktoré možno považovať za špičkovú prácu."
 
„Vlastné reprodukovanie“
Ale Wendy Carlin, profesorka ekonómie na University College London, tvrdí, že problém nie je s Bank of England, ale so samotnou profesiou ekonómie.
 
"Ak ste ekonómovia Google, dostanete veľký počet obrázkov ekonómov v oblekoch, ktoré držia finančnú tabuľku. Tieto dojmy sú samo-reprodukujúce. Ak ľudia vidia iba mužov v oblekoch, potom si nemyslia, že je to pre nich," dodala. hovorí.
 
Štatistiky ukazujú, že ženy sú oveľa menej pravdepodobné ako muži študovať ekonómiu, nieto získať prácu v sektore. Len viac ako tretina vysokoškolských študentov ekonómie vo Veľkej Británii sú ženy. Obraz je podobný v Austrálii a USA.
 
Profesor Carlin vedie medzinárodný projekt – projekt CORE – s cieľom zmeniť spôsob, akým sa ekonómia vyučuje, s cieľom rozšíriť jej príťažlivosť.
 
"Sme oveľa jasnejší, že ekonómia je o riešení problémov, ktorým čelíme. Áno, je to o finančnej stabilite, ale aj o nerovnosti, environmentálnej budúcnosti a práci."

Ohodnoťte příspěvek