Bude mať Huawei nové čipy vo výrobkoch?

ARM poverila zamestnancov, aby zastavili „všetky aktívne zmluvy, podporné práva a akékoľvek nevyriešené zákazky“ s Huawei a jej dcérskymi spoločnosťami, aby dodržiavali nedávny americký obchod.
 
Návrhy ARM tvoria základ väčšiny spracovateľov mobilných zariadení na celom svete.

deska
 
V oznámení spoločnosti uviedla, že jej návrhy obsahovali „technológiu amerického pôvodu“.
 
Jeden analytik opísal tento krok, ak sa stal dlhodobým, ako „neprekonateľnú“ ranu pre Huaweiho obchod.
 
Povedal, že to výrazne ovplyvní schopnosť firmy vyvíjať vlastné čipy, z ktorých mnohé sú v súčasnosti postavené na základoch technológie ARM, za ktorú platí licenciu.
 
Používajú sa v základňových staniciach čínskej spoločnosti 5G a počítačových serveroch, okrem smartfónov.
 
ARM so sídlom v Cambridge bola opísaná ako najväčšia technická spoločnosť v Spojenom kráľovstve až do jej prevzatia japonským fondom. Zamestnáva 6000 pracovníkov a uvádza osem kancelárií v USA .
 
Vo vyhlásení v stredu povedal: "ARM dodržiava najnovšie obmedzenia stanovené vládou USA a má prebiehajúce rozhovory s príslušnými vládnymi agentúrami USA, aby sme zabezpečili, že budeme naďalej v súlade."
 
"ARM si cení svoj vzťah s naším dlhoročným partnerom HiSilicon a dúfame, že sa nám podarí urýchlene vyriešiť túto otázku."

procesor
 
Huawei vydal svoje vlastné stručné vyhlásenie.
 
"Ceníme si naše úzke vzťahy s našimi partnermi, ale uznávame tlak, ktorý niektorí z nich majú, v dôsledku politicky motivovaných rozhodnutí," uviedla.
 
"Sme presvedčení, že táto poľutovaniahodná situácia môže byť vyriešená a našou prioritou zostáva, aby sme našim zákazníkom po celom svete dodávali špičkovú technológiu a produkty."
 
Čo je ARM?
Obrázok ARM chránený autorskými právami
ARM je čipový dizajnér založený v roku 1990. V septembri 2016 ho získali japonskí telekomunikační giganti Softbank, ale naďalej sídli v Cambridge vo Veľkej Británii.
 
ARM nevyrába samotné počítačové procesory, ale skôr licencuje svoje polovodičové technológie ostatným.

Bude mať Huawei nové čipy vo výrobkoch?
3 (60%)2